úterý 5. května 2015

LÁSKA V ŠÁTKU

O tom, proč nosit své dítě či miminko v šátku nebo ergonomickém nosítku toho bylo už napsáno mnoho. Třeba tady na nošenídětí.cz.Jen ve zkratce - je to krásné, je to zdravé, je to prospěšné pro nošence i nosiče. Prohlubuje to poutu mezi rodičem a miminkem.
Dítě slyší známý tlukot Vašeho srdce, stejně jako v bříšku.
Pokud je v šátku uvázáno správně a v ergonomické pozici, je prakticky zpět v embrionální poloze.
Doporučuji navštívit a pročíst i články od Michaely Mrowetz, která se specializuje nejen na přirozené porody a bonding, ale také na nošení dětí.
Mezi nespornou výhodu nošení v šátku patří jeho praktičnost. S kočárkem nevyjdete do schodů! Nebo se s ním nevejdete na lanovku! :-)
Se šátkem máte volné ruce pro nákup nebo staršího sourozence.

Vaše dítko je klidné a většinou v šátku krásně spí, protože se cítí v naprostém bezpečí. A Vy se tedy potom také cítíte krásně. S šátkem se dá uvařit, umýt okna, prostě skoro všechno, nač si vzpomenete. Když nastane situace, že přes rostoucí ratolest na svém břiše přestáváte vidět na cestu, není problém ho/ji přeinstalovat na záda. :-)O nošení dvojčat nádherně píše a dokonce natáčí i skvělá videa úžasná Pavla z Back on trees. Její blog rozhodně doporučuji k přečtení! 

Rodiče a prarodiče - noste. Je to krásné a ta vůně, která se line z každé dětské hlavičky je neopakovatelná a nevyrovná se ji žádná jiná.

Jak jsem kdysi napsala krátce po porodu svého syna - Chanel, Dior, Hugo Boss??? 
Pche, to jsou jen mastičkáři! Nejkrásnější vůně na světě, je vůně vlastního miminka! :-)Tuhle "turistickou" stezku bychom bez šátku opravdu nezdolali!

Dítěti v šátku můžete ukázat doslova celý svět 
a všechno mu k tomu krásně vysvětlit přímo do ucha :-) 

Na Kokoříně.

Nad Adršpašským jezerem. 


Pěšky u Čertova jezera.

Vzhůru na Zvíkov!

Letní procházka.

Na Spišském hradě jsme takto absolvovali prohlídku hradu.

A vůbec, proč by měla nosit jenom matka. 
Každý tvrdí, že nosící tatínci mají neskutečné kouzlo! :-) 

Chopok - 2024m.n.m.


Na Špičáku na Šumavě, kam jsme vyjeli sedadlovou lanovkou.

V horkém létě se nosilo jenom v plavkách.

Jsem medvídek koala, nosím se už od mala. :-)


No uznejte sami - je nějaká lepší reklama na nošení než vysmáté dítě v šátku? :-) Není to skvělé, když jdete dítěti vzorem? ;-) 


A pozor, nošení je silně návykové! :-)
Tak ať se Vaše sbírka šátků utěšeně rozrůstá!
Nošení zdar! :-)13 komentářů:

 1. Premyslim o tom cim dal vic. Bojim se ale ze ji zabalim spatne. Jk ste se to naucila? Sla ste na nejaky kurz nebo vas to nekdo naucil?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě to chce trochu pročíst nějaké články, prohlédnout nějaká videa a úplně nejlépe si zajít na kurz vázání miminka v šátku. Nebo požádat někoho, kdo nosí v okolí, aby Vám ukázal co a jak. Já jsme se to naučila sama, za pomoci a rad kamarádek před diskuzi. Mrkněte na youtube na kanál Vonzino1 . Maminka Hanka tam naprosto důkladně a dopodrobna ukazuje na videu, jak miminko správně uvázat ;-) https://www.youtube.com/watch?v=5YEzQ6eTrd0
   Určitě se toho nebojte, není to žádná věda, chce to jen zkoušet a rozhodně to po prvním neúspěchu nevzdávat. Je to to nejlepší pro maminku i dítě! :-)

   Vymazat
 2. Krásné fotky! Moc prosím co je to za ten tyrkysový a červený šátek?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :-)
   Červený je Ellevil Zara Paisley Tango (50% bambus) a tyrkysový je Girasol Turmalín (bavlna s diamantovou vazbou, ručně tkaný v Guatemale). Oba jsou moji favoriti - Tango na miminko, Turmalín na těžší batole.

   Vymazat
  2. Moc děkuji. Já mám právě také na mimčo Ellevil Paisley Java s bambusem a je úžasný, jen už se musím pomalu poohlížet po něčem nosnějším, ale vůbec se ho nějak nechci vzdát, díky němu jsem vlastně začala pořádně vázat, před tím jsem měla nějaké Šanami a ten mi prostě nějak nesedl. Zkusím se podívat na ten Girasol :-)

   Vymazat
 3. Tolik nosících fotek, to je nádhera!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jsme prakticky jenom nosili, takže se to nastřádalo.. :-)

   Vymazat
 4. Krása, tleskám.
  Taky nosím, odmala. A jen se podepisuju. Nošení je jedna z nejhezčích věcí na mateřství.
  A opravdu krásné fotky:)
  http://unasdomacz.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 5. Nemůžu se těch nádherných nosících fotek nabažit. Fakt krása. Už se těším na naše třeťátko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U Vás bude třeťátko?? Jéé, to je úžasné a strašně moc moc gratuluju! Hodně zdraví a sil! :-)

   Vymazat
 6. Nádherné... taky jsem měla malého neustále u sebe (sice v manduce, z šátku jsem měla respekt)... a jak odrůstá a už se mu moc nosit nechce, je mi to víc a víc líto... :D

  OdpovědětVymazat
 7. Nádherné... taky jsem měla malého neustále u sebe (sice v manduce, z šátku jsem měla respekt)... a jak odrůstá a už se mu moc nosit nechce, je mi to víc a víc líto... :D

  OdpovědětVymazat
 8. Nádherné... taky jsem měla malého neustále u sebe (sice v manduce, z šátku jsem měla respekt)... a jak odrůstá a už se mu moc nosit nechce, je mi to víc a víc líto... :D

  OdpovědětVymazat